Kontaklar

kontak-1

  • Firma Ekle : Eklemek istediğiniz firmanın verilerini girerek kaydet butonuna basınız.
  • Kişi Ekle : Eklemek istediğiniz kişinin bilgilerini girerek kaydet butonuna basınız. Eğer kişiyi daha önce kaydetmiş olduğunuz bir firmayla ilişkilendirmek istiyorsanız “firma” alanını da doldurunuz.
  • İçe Aktar : Daha önce başka bir yerde tuttuğunuz müşteri bilgilerinizi tek seferde sayı sınırı olmadan içeri aktarabilirsiniz. “içeri aktar” butonuna tıklayarak karşınıza gelen ekrandan Yükleyeceğiniz dosyadaki veriler örnek şablondaki gibi olmalıdır.. Şablon örneğini indirmek için tıklayınız.”’a tıklayarak örnek excel şablonunu indirin. Excel şablonundaki alanlara içeri aktarmak istediğiniz verileri girerek excel dosyasını kaydedin. Daha sonra içeri aktar butonuna tıklayınca karşınıza gelen ekrandan hazırlamış olduğunuz excel dosyasını ekleyerek tamam diyin.Karşınıza örnek veri gelecektir, örnek veride yazı tipiyle alakalı problem yaşarsanız “Karakter Kodlamasını Değiştir” diyerek uygun olan karakter kodlamasını seçebilirsiniz.
  • Dışarı Aktar : Sistemde kayıtlı olan kontaklarınızı dışarı aktarmak isterseniz dışarı aktar butonuna tıklayarak direkt olarak indirebilirsiniz.
  • Listeler : Kontakların altında bulunan listeler kısmından liste ekleyerek firmalarınızı ya da kişilerinizi gruplandırabilirsiniz. Oluşturduğunuz listeleri dışarı aktararak, dışarı aktarma durumunda tüm kontaklarınızı aktarmanız gerekmez.
  • Filtreler : Ekranın sağ tarafında bulunan filtreler ile kaydetmiş olduğunuz firma ve kişilerin verilerini filtreleyerek aradığınız sonuca daha hızlı oluşabilirsiniz.